Новости проекта
Подписывайтесь на нас ВКонтакте!
Хаю-хай, с вами Schools.by!
Голосование
Как Вам новый сайт?
Всего 126 человек

Беларуская літаратура

Дата: 6 июля в 16:18, Обновлено 6 июля в 17:14

Спіс літаратуры на лета па беларускай літаратуры

5-9 класы

5 клас

1.      Беларускія народныя казкі.

2.      Янка Брыль “Цюцік”.

3.      Эдуард Васілевіч. “Дняпроўскі чарадзей”.

4.      Уладзімір Дубоўка. “Як сінячок да сонца лётаў”.

5.      Міхась Зарэмба. “Арэхавы Спас”

6.      Уладзімір .Караткевіч. “Кацёл з каменьчыкамі”.

7.      Астрыд Ліндгрэн. “Браты Львінае Сэрца”.

8.      Міхась Лынькоў. “Міколка-паравоз”.

9.      Георгій Марчук .“Чужое багацце”.

10.  Алена Масла. “Таямніца закінутай хаты”.

11.  Эрых Распэ. “Прыгоды барона Мюнхаўзена”.

12.  Пятро Сіняўскі. “Зачараваная гаспадарка”.

13.  Алесь Якімовіч. “Рыжык”.

6 клас

1.      Янка Брыль “Маці”.”.

2.      Анатоль Бутэвіч. “У гасцях у вечнасці”.

3.      Васіль Вітка. “Трывога ў Ельнічах”.

4.      Якуб Колас. “Купальскія светлякі”.

5.      Янка  Маўр. “У краіне райскай птушкі”.

6.      Алесь Наварыч. “Памалюся Перуну, пакланюся Вялесу”.

7.      Іван Навуменка. “Дзяцінства”.

8.      Алесь Пальчэўскі. “Рэкс і Казбек”.

9.      Іван  Пташнікаў. “Арчыбал”.

10.  Генрых Сянкевіч. “Незабыўная старонка славянскай мінуўшчыны”.

11.  Андрэй Федарэнка. “Шчарбаты талер”.

12.  Алесь Якімовіч. “Эльдарада просіць дапамогі”.

7 клас

1.      Вячаслаў Адамчык. “Урок арыфметыкі”.

2.      Уладзімір Аляхновіч. “Першае каханне”.

3.      Янка Брыль. “Сірочы хлеб”.

4.      Алена Васілевіч. “Горкі ліпавы мёд”.

5.      Жуль Верн. “Таямнічы востраў”.

6.      Уладзімір Караткевіч. “Кніганошы”.

7.      Джэк Лондан. “Белы клык”.

8.      Уладзімір Мазго. “Адвечныя скарбы Радзімы”.

9.      Павел Місько. “Эрпіды на планеце Зямля”.

10.  Яраслаў Пархута. “Апошні гусляр”.

11.  Янка Сіпакоў. “Зялёны лісток на планеце Зямля”.

12.  Андрэй Федарэнка. “Афганская шкатулка”.

13.  Міхась Чарняўскі. “Страла расамахі”.

14.  Уладзімір Шыцік. “Зорны камень”

8 клас

1.      Вячаслаў Адамчык. “Дзікі голуб”.

2.      Аляксей Дудараў. “Кім”

3.      Віктар Карамазаў. “Прыліпала”.

4.      Уладзімір Караткевіч. “Лісце каштанаў”.

5.      Павел Місько. “Грот Афаліны”.

6.      Іван Чыгрынаў. “Бульба”.

7.      Яўгенія Янішчыц. “Зорная паэма”.

9        клас

1. Мікола Арочка. “Судны дзень Скарыны”.

2.      Карусь Каганец. “Модны шляхцюк”.

3.      Максім Лужанін. “Колас расказвае пра сябе”.

4.      Барыс Мікуліч. “Развітанне”.

5.      Ян Чачот. “Наваградскі замак”.

6.      Якуб Колас. “Сымон-музыка”.

7.      Аркадзь Куляшоў. “Хамуціус”.

Комментарии:
Оставлять комментарии могут только авторизованные посетители.